Festivalio „Muzikos ruduo“ uždarymą lydės pasaulinių premjerų ir ambient muzikos skambesys

Bemaž visa savaitę šiuolaikinės lietuvių muzikos garsais sostinės publiką džiuginęs festivalis „Muzikos ruduo“ kviečia į uždarymo renginius, kuriuose kompozitorių kūrinius atliks klausytojams puikiai pažįstamas Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“, o ambient muzikos garsais dalinsis Domas Morkūnas.

Energetikos ir technikos muziejaus erdves šiuolaikinės muzikos skambesiu užpildęs festivalis, jau užbūrė klausytojus įdomiais Lietuvos kompozitorių kūriniais: tiek pasaulinėmis premjeromis, sukurtomis specialiai festivaliui, tiek laiko ir kritikų patikrintomis kompozicijomis.

Šį vakarą, spalio 17 d. 19 val., festivalio uždarymo koncerte „Kilti“ šiuolaikinės muzikos gerbėjams bus pristatos net 4 premjeros, iš kurių 3 – pasaulinės. Koncerto metu skambės specialiai festivaliui sukurti opusai: bendras kompozitorių Lino Balto ir Archer Tom Endrich kūrinys „Osmosis“, Dianos Čemerytės „Meine Seele wartet…“, paklausius Bacho“, Žibuoklės Martinaitytės „Solastalgia“.

Taip pat Lietuvos klausytojai pirmą kartą išgirs Egidijos Medekšaitės kompoziciją „Malakosha“. Be šių naujausių kūrinių, koncerte skambės ir anksčiau sukurtos kompozicijos – Rūtos Vitkauskaitės „Sinivaldas“ bei Justinos Šikšnelytės „Sach’a-Sach’a“.

Ansamblis „Synaesthesis“. © Atilikėjų nuotr.

Kūrinius atliks Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“, klausytojų širdis spėjęs užkariauti savo profesionalumu, veržlumu ir dėmesiu šiandienos Lietuvos ir pasaulio muzikai. Už dirigento pulto tradiciškai stos jaunos kartos maestro Karolis Variakojis, publiką žavintis savo energija bei meistrišku šiuolaikinių garsų valdymu.

Kaip tegia ansamblio meno vadovė, pianistė Marta Finkelštein, vienas didžiausių malonumų atlikėjams atsiversti natas ir pamatyti, kad kūrinys dedikuotas jiems. Šiame koncerte visos premjeros skirtos ansambliui „Synaesthesis“. Kartu ji džiaugiasi tema „Plečiantys horizontai“ – šiemet festivalis pristato kompozitorius, gyvenančius ir kuriančius užsienyje. 

„Festivalis klausytojui, kartu ir mums, atlikėjams, duoda raktą, kaip „atsirakinti“ kūrinius – labai įdomu pažvelgti į klausomą ar atliekamą muziką per tam tikrą pjūvį“, – sako ansamblio „Synaesthesis“ meno vadovė Marta Finkelštein.

Bilietus į koncertą galite įsigyti ČIA.

Antroje festivalio uždarymo vakaro dalyje – 20:30 val. – ambient muzikos koncertas „Plėsti“. Ant senųjų elektrinės katilų garsais dalinsis kompozitorius ir atlikėjas Domas Morkūnas.

Anot festivalio vadovo Roberto Bliškevičiaus, paskutiniame „Muzikos rudens“ akcente visi festivalio klausytojai ir draugai kviečiami ateiti ir ne tik pasiklausyti D. Morkūno muzikos, bet taip pat pabendrauti, pasidalinti įspūdžiais ir įžvalgomis. „Tai puiki proga ir susipažinti su festivalio metu pasirodžiusiais atlikėjais, ir pakalbėti apie šiandienos muziką“, – teigia R. Bliškevičius.

Koncertas nemokamas, tačiau būtina registracija ČIA.

Festivalį organizuoja VšĮ „Muzikos ruduo“, rėmėjai ir partneriai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos muzikos informacijos centras, „Ideas block“, Energetikos ir technikos muziejus. Informaciniai rėmėjai: LRT, VOXART.lt.

Akimirkos iš jau įvykusių festivalio koncertų:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *