Festivalio programa

Vienas seniausių šalyje šiuolaikinės lietuvių muzikos festivalis „Muzikos ruduo“ šiais metais pristato kompozitorius, pastaruoju metu ar dabar gyvenančius bei kuriančius išeivijoje – įvairiose pasaulio šalyse jų muzika skamba kartais dažniau nei Lietuvoje, o kūrinius atlieka tarptautiniu mastu pripažinti atlikėjai. Šie kompozitoriai nuolat perbraižo ir plečia šiuolaikinės lietuvių muzikos horizontus, reprezentuoja mūsų šalį ir tampa neatsiejama šiandienos globalaus muzikinio pasaulio dalimi. Jų kūryboje galime išgirsti, kaip jungiasi mūsų ir kitų kultūrų įtakos, daugiau liekama prie „lietuviško“ skambesio ar tolstama nuo jo. Festivalis dedikuojamas šių 15 kompozitorių kūrybos retrospektyvai, kurią greičiau galėtume pavadinti perspektyva.
SPALIO 13 D. 19:00 | Energetikos ir technikos muziejus

ANTON LUKOSZEVIEZE (violončelė, elektronika)
ARMA AGHARTA (elektronika)

Programoje: Andrius Arutiunian (AM-LT-NL), Albertas Navickas (LT-FR), Rūta Vitkauskaitė (LT-GB), Justė Janulytė (LT-IT), Egidija Medekšaitė (LT-GB),
Arma Agharta (LT)
SPALIO 14 D. 19:00 | ENERGETIKOS IR TECHNIKOS MUZIEJUs

LMTA ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS ATLIKIMO
PROGRAMOS MAGISTRANTŲ ANSAMBLIS

Programoje: Justina Repečkaitė (LT-FR), Žibuoklė Martinaitytė (LT-USA), Jurgis Mačiūnas (1931–78; USA), Vykintas Baltakas (LT-BE)
SPALIO 15 D. 20:30 | ENERGETIKOS IR TECHNIKOS MUZIEJUS

FESTIVALIO KINO PROGRAMA

Programoje: trumpo metro filmai, kurių muzikos autoriai festivalio kompozitoriai
SPALIO 16 D. 19:00 | ENERGETIKOS IR TECHNIKOS MUZIEJUS

STYGINIŲ KVARTETAS CHORDOS

Programoje: Diana Čemerytė (LT-DE), Vykintas Baltakas (LT-BE), Justina Repečkaitė (LT-FR), Egidija Medekšaitė (LT-GB), Albertas Navickas (LT-FR)
SPALIO 17 D. 19:00 | ENERGETIKOS IR TECHNIKOS MUZIEJUS

VILNIAUS MIESTO ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS
ANSAMBLIS „SYNAESTHESIS“

Programoje: Linas Baltas (LT-GB), Diana Čemerytė (LT-DE), Žibuoklė Martinaitytė (LT-USA), Egidija Medekšaitė (LT-GB), Rūta Vitkauskaitė (LT-GB), Justina Šikšnelytė (LT-EC)
SPALIO 17 D. 20:30 | ENERGETIKOS IR TECHNIKOS MUZIEJUS

DOMAS MORKŪNAS (instrumentai, elektronika, LT)

Programoje: autoriniai ambiento muzikos kūriniai

Apie

Kasmet lapkritį lietuvių muzikos garsais suskamba „Muzikos ruduo“ – vienintelis išskirtinai moderniai ir šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai dedikuotas festivalis. Jame kasmet atliekamos ir pačios naujausios, ir jau pripažintos kompozicijos, atskleidžiančios kokybišką ir plačią lietuvių muzikos panoramą.

„Muzikos rudens“ misija – atvirą, smalsų šių dienų gyventoją skatinti atrasti, suprasti ir priimti šiuolaikinę lietuvių kūrybą ir pasinerti į geriausią muziką, sukurtą čia ir šiomis dienomis, atliepiančią šiandienos gyvenimą ir todėl skirtą šių dienų klausytojui.

Festivalyje nuolat groja geriausi į šiuolaikinę muziką besigilinantys atlikėjai, nuolat atliekantys ir puoselėjantys lietuvių šiuolaikinę muziką, inspiruojantys ir inicijuojantys naujų kompozicijų sukūrimą ir aktyviai bendradarbiaujantys įgyvendinant šios muzikos sklaidą.