Spalio 8 d. 19:00 val.

Energetikos ir technikos muziejus

Analoginiai FLUXUS avatarai

GINTARAS SODEIKA
ŠARŪNAS NAKAS
JUOZAS MILAŠIUS (el. gitara)

Fluxus dvasia alsuojančiame performatyviame pokalbyje, skambant Juozo Milašiaus elektrinės gitaros improvizacijoms, kompozitoriai Gintaras Sodeika ir Šarūnas Nakas kalbės apie visame pasaulyje išplitusį FLUXUS meninį judėjimą bei jo apraiškas ir vystymąsi Lietuvoje.

Renginys skirtas FLUXUS 60 metų sukakčiai.

Renginį pristato: Jono meko vizualiųjų menų centras

Atlikėjai

GINTARAS SODEIKA

Kompozitorius, performansų, hepeningų ir kitų tarpdisciplininių projektų kūrėjas. Vadovauja Jono Meko vizualiųjų menų centrui.

ŠARŪNAS NAKAS

Kompozitorius, eseistas, dirigentas, performansų kūrėjas, videomenininkas, šiuolaikinės muzikos festivalių rengėjas, radijo programų autorius.

JUOZAS MILAŠIUS

Gitaristas, kompozitorius ir įvairių performansų autorius, Lietuvos džiazo scenos enfant terrible. Turbūt nė vienas Lietuvos džiazo muzikantas savo muzika nekėlė tiek aistringų diskusijų kaip eksperimentatorius ir konceptualistas Juozas Milašius. Džiazo scenoje pasirodęs 1986 metais, jis pagarsėjo kaip bekompromisiškiausias Lietuvos džiazmenas; savo muzikoje jis išbandė ir totalųjį free, ir triukšmo galimybes, ir alternatyvius garso išgavimo būdus, provokuodamas tiek beatodairiškas simpatijas, tiek kategorišką opoziciją. Gitaros pavergtas, šio instrumento galimybes Juozas Milašius ištyrinėjo grodamas solo ir eksperimentuodamas įvairiuose projektuose su improvizacinės bei elektroninės muzikos kūrėjais ir garso menininkais.

Jūratė Katinaitė, mic.lt

Visi festivalio renginiai