Spalio 14 d. 19:00 val.

Energetikos ir technikos muziejus (Rinktinės g. 2)

50 | PAŽINTI IR PASITIKĖTI

STYGINIŲ KVARTETAS „CHORDOS“

18:00 val. | Festivalio pokalbis

Sujungiantys klausytoją ir kompozitorių – atlikėjas ir šiuolaikinės muzikos atlikimo tradicija

Dalyvauja: kompozitoriai Kristupas Bubnelis, Onutė Narbutaitė ir Nomeda Valančiūtė, „Chordos“ atlikėjai Arnas Kmieliauskas ir Robertas Bliškevičius

Kalbėdami apie muziką, negalime pamiršti, kad ji – taip pat kolektyvinės kūrybos sritis. Kūrinys be atlikėjo – tik natos partitūroje. Šiame festivalio koncerte dėmesį kviečiame atkreipti į kompozitoriaus ir atlikėjo santykį. Kiekvieno kūrinio sėkmę lemia ir tai, koks ryšys užsimezga tarp jų: kaip kompozitorius pažįsta atlikėją, galvoja apie jį kurdamas ir, atvirkščiai, kiek atlikėjas supranta kompozitoriaus kūrybos pasaulio fiziką ir interpretuoja individualią jo muzikinę kalbą, atskleisdamas geriausią kūrinio skambesį. Kartu, jau žvelgiant iš istorinės perspektyvos, dažnai atlikėjai atranda, „prikelia“, aktualizuoja tam tikrus kompozitorius, jų kūrybą ar atskirus kūrinius.

Koncertui programą paruošė 25 metų jubiliejų minintis styginių kvartetas „Chordos“, kuris visus šiuos metus glaudžiai bendradarbiauja su lietuvių kompozitoriais, todėl kas, jei ne šis kolektyvas, galėtų taikliau atskleisti koncerto temą? Programoje skambės, žinoma, tik mažos dalies tų kompozitorių, su kuriais kolektyvas mezga ilgametę kūrybinę draugystę, kūriniai, o kartu bus pristatomas jauno kompozitoriaus Kristupo Bubnelio opusas, kaip „Chordos“ atskleidžia, žymintis naujos bendrystės pradžią.

Koncerto programa

Algirdas Martinaitis

Mirtis ir mergelė (1997)

Death and the Maiden (1997)

Onutė Narbutaitė

Styginių kvartetas Nr. 3 „Piešinys styginių kvartetui ir sugrįžtančiai žiemai“ (1991)

String Quartet No.3 „The Drawing for a String Quartet and Returning Winter“

Nomeda Valančiūtė

Akmenėjimas

Petrification

Premjera

Premiere

Arvydas Malcys

Keturi atspindžiai (1995)

Four Reflections (1995)

Raminta Šerkšnytė

Rytų elegija (2002)

Oriental Elegy (2002)

Kristupas Bubnelis

…ad infinitum… (2021)

Atlikėjai

STYGINIŲ KVARTETAS „CHORDOS“

Meno vadovas – Mindaugas Bačkus

Ieva Sipaitytė (smuikas)
Vaida Paukštienė (smuikas)
Robertas Bliškevičius (altas)
Arnas Kmieliauskas (violončelė)

CHORDOS kvartetas susikūrė 1997 metais ir per visą savo gyvavimo laikotarpį išlaikė pragrindinę savo misiją: naujausią lietuvių muziką pristatyti užsienyje bei Lietuvos publiką supažindinti tiek su mūsų šalies, tiek su pasaulyje pripažintų XX-XXI a. kompozitorių kūriniais.

Kolektyvas nuolat kviečiamas koncertuoti Lietuvoje rengiamuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose, užsienio delegacijų priėmimuose bei kituose renginiuose. Lietuvių muziką kolektyvas reguliariai pristato ir koncertiniuose turuose bei užsienio festivaliuose. Glaudžiai bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaliniu radiju, CHORDOS nuolat įrašo mūsų šalies bei užsienio kompozitorių naujausius ir moderniąja klasika tapusius kūrinius.

Kiti festivalio renginiai