Spalio 13 d. 19:00 val.

Energetikos ir technikos muziejus (Rinktinės g. 2)

50 | ŽVALGYTI TAPATYBĘ

LRT LAIDA „PRAVERK DURIS…“ (1987)
GRAŽINA DAUNORAVIČIENĖ
TWENTY FINGERS DUO​

Gal atrodytų keista, tačiau vienas sunkiausių uždavinių – apibendrinti ir įvardyti lietuvių moderniosios ir šiuolaikinės muzikos identitetą. Ir nieko keisto: kompozitoriai renkasi skirtingas kūrybos priemones, būdus, skambesį. Nors vienose šalyse, esant senai ir stipriai komponavimo tradicijai, gali išryškėti vyraujanti stilistinė kryptis ar kūrybos mąstymo būdas, kitose, kaip turbūt ir Lietuvoje, išgirsime daug ir įvairių muzikinių srovių, atskirų kompozitorių vystomų individualios muzikinės kalbos. Vis dėlto, žymint apvalią ir festivalio, ir lietuvių muzikos datą, pabandysime kartu ieškoti atsakymo, kas būdinga lietuvių kompozitorių muzikai, kaip ji kito per pastaruosius 50 metų, kas tam turėjo didžiausios įtakos ir kaip šiuolaikinės muzikos sritis per tuos metus koreliavo su kitomis meno šakomis ir bendrais kultūriniais procesais.

Renginio programa

Laida iš LRT archyvo

„Praverk duris...“ (1987)

Monografijų dvitomo pristatymas

„Muzikos genotipo teorinis modelis“ ir „Lietuvių muzikos kultūros raida (1970–2020) genotipo požiūriu: nuo deformacijos iki naujų fenomenų“

Muzikologė prof. habl. dr. Gražina Daunoravičienė

Pokalbis

Gražina Daunoravičienė
Ričardas Kabelis
Agnė Narušytė

Moderuoja Rasa Murauskaitė

Twenty Fingers Duo

Hightet (2018)

Rūta Vitkauskaitė

„Cross“ (2022)

Iš muzikos ir šokio projekto „Euridikė“

Albertas Navickas

Dalyviai ir atlikėjai

KLAIPĖDOS KAMERINIS ORKESTRAS

Meno vadovas – Mindaugas Bačkus

Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO) yra vienas dinamiškiausių profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. Kruopščiai formuojamomis programomis ir uždegančiomis interpretacijomis KKO aktyviai siekia stimuliuoti ir šviesti savo auditoriją, pateikdamas plačią įvairių epochų muzikinių stilių ir žanrų paletę, uostamiestyje steigdamas naujas orkestro koncertų tradicijas.

Profesinis kolektyvo augimas ir skambesio kokybė nuo pat pradžių buvo gabių stygininkų rankose. Orkestro įkūrimą 1992 m. inicijavo altininkė Liuda Kuraitienė. Dar didesnį postūmį profesionalumo link kolektyvui suteikė 2009 m. jo meno vadovu tapęs violončelininkas Mindaugas Bačkus.

Vienas ryškiausių ir įvairiapusiškiausių savo kartos muzikų į darbą su orkestru žvelgia kaip į „gyvenimo būdą, santykio su muzika filosofiją, kūrybinę bendrystę“. Jo toliaregiškos idėjos įkvėpė kolektyvą pastebimiems pokyčiams.

LIETUVOS ANSAMBLIŲ TINKLAS

Vadovas – Vykintas Baltakas

LIETUVOS ANSAMBLIŲ TINKLAS (LAT) vienija šiuolaikinės muzikos interpretatorius, skiria dėmesį aktualios muzikos atlikimui ir suteikia mūsų šalies muzikantams galimybę specializuotis šioje srityje. LAT siekia remti ir populiarinti naująją lietuvių kompozitorių muziką bei periodiškai Lietuvos auditorijai pristatyti įdomiausias užsienio moderniosios muzikos kryptis ir kūrėjus.

LAT veikloje bendradrabiauja styginių kvartetas Chordos, trio Kaskados, Kristupo medinių pučiamųjų instrumentų kvintetas, akordeonininkas Raimondas Sviackevičius ir kiti atlikėjai.

LAT bendradarbiauja su Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos muzikos informacijos centru, Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA), Vilniaus Goethe’s institutu, Berlyne veikiančia Karsten Witt muzikos agentūra, planuoja ir rengia bendrus tarptautinius projektus, bendradarbiauja su įrašų leidybos kompanijomis.

Kiti festivalio renginiai