Performatyvus koncertas, kurio kūrinius įkvėpė ir jų kompoziciniu pagrindu tapo kalba, žodis ar tekstas. Šį vakarą beveik neišgirsite vokalinių opusų – žodžius ir kalbą interpretuos instrumentai. Muzika skleisis išskirtinės akustikos erdvėje – Liepkalnio vandens saugykloje.
Koncerto programa
Sigito Gedos performanso inspiruota improvizacija
Improvisation on the performance by Sigitas Geda
Keturioms fleitoms ir saksofonui
For four flutes and saxophone
Algirdas Martinaitis
Ožio aukojimas
(Muzikinė auka; 1984, ver. 2023)
Sacrificing the Goat (Musical Offering)
Saksofonui sopranui
For soprano saxophone
Ignas Krunglevičius
The Knight (2009)
Violončelei, saksofonui ir video
For violoncello, saxophone and video
Albertas Navickas
Blanche t'a vu (2006)
Keturioms fleitoms ir fonogramai
For 4 flutes and tape
Vykintas Baltakas
Ri (2007)
Sopranui ir elektronikai
For soprano and electronics
ĮSIGYKITE FESTIVALIO ABONEMENTĄ
Bilietai į visus mokamus renginius su įspūdinga nuolaida
Atlikėjai
LENsemble
Vadovas – Vykintas Baltakas
Kristupas Gikas – fleita
Salomėja Kalvelytė – fleita
Mėta Gabrielė Pelegrimaitė – fleita
Vytautas Oškinis – fleita
Irene Kurka – sopranas
Ryhor Kharaneka – saksofonas
Viktor Rekalo – violončelė
Vykintas Baltakas – elektronika
Lietuvos ansamblių tinklas, arba dar kitaip „LENsemble“ – viena išskirtiniausių ir pastoviausiai išlaikančių savo meninę kryptį šiuolaikinės muzikos kontekste organizacija Lietuvoje, jungianti šiuolaikinės akademinės muzikos kompozitorius ir atlikėjus. Bendradarbiaudamas su svarbiais Lietuvos ir užsienio partneriais, Lietuvos ansamblių tinklas nuosekliai tęsia savo misiją – naujos muzikos kūrybos ir atlikimo plėtrą. Organizacija savo veikloje pabrėžia kūrybiškumą, drąsą eksperimentuoti ir nuolat dirba su jaunaisiais muzikais.
Šios organizacijos jauniesiems kūrėjams ir atlikėjams skiriamas dėmesys paskatino Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje sukurti tarptautinę magistro programą šiuolaikinės muzikos atlikėjams. Vienas iš jos profesorių yra Lietuvos ansamblių tinklo įkūrėjas, kompozitorius ir dirigentas Vykintas Baltakas. Šios programos studentai bei absolventai laipsniškai įsilieja į organizacijos veiklą, papildo kitus šiuolaikinės muzikos kolektyvus (pavyzdžiui, „Synaesthesis“, „Twenty Fingers Duo“ ir kt.), yra aktyvūs šiuolaikinės muzikos projektų dalyviai Lietuvoje ir užsienyje.
Kita svarbi šios organizacijos veiklos niša yra įrašų fondų kaupimas ir jų sklaida. 2020-aisiais metais Lietuvos ansamblių tinklas, bendradarbiaudamas su įrašų leidybos kompanija „No Business Records“, inicijavo šiuolaikinei muzikai skirtą seriją. Šiame, nuolat augančiame kataloge, be naujausių projektų, didelis dėmesys skirtas ir lietuviškos moderniosios muzikos klasikams: Osvaldui Balakauskui, Broniui Kutavičiui, Onutei Narbutaitei. Ateinantiems organizacijos veiklos metams Lietuvos ansamblių tinklas rengia inovatyvius šiuolaikinės akademinės muzikos projektus, pristatančius Lietuvos bei užsienio kūrėjus ir taip savo iniciatyvomis kuria originalią Lietuvos šiuolaikinės muzikos atlikimo liniją.
2023 metais „LENsemble“ kartu su kultūros inovacijų agentūra „Meno genas“ inicijavo ir realizavo įvietintos muzikos festivalio „Muzika erdvėje“ Vilniaus 700 m. jubiliejui skirtą ciklą „Muzika Vilniui“, išsamiai miesto publikai pristatydami septynių pasaulinės reikšmės kompozitorių kūrybą.
Kiti festivalio renginiai
Visi renginiai
Liepkalnio vandens saugykla
Energetikos ir technikos muziejus
Energetikos ir technikos muziejus
Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka
VDA Šachmatinė salė
Jono Meko vizualiųjų menų centras
Energetikos ir technikos muziejus