Spalio 11 d. 19:00 val.

Sapiegų rūmai (L. Sapiegos g. 13)

Hyphen

Twenty Fingers Duo (Lietuva)

GBSR Duo (Jungtinė Karalystė)​

TARPTAUTINĖ
PROGRAMA

Programa gimė iš Lietuvos bei Jungtinės Karalystės kolektyvų „Twenty Fingers Duo“ ir „GBSR Duo“ inicijuotos rezidencijos „In Between Silence“, skirtos vystyti tarptautinius ryšius bei kūrybinį bendradarbiavimą šiuolaikinėje muzikoje. Atlikėjai pristato pirmojoje rezidencijoje išvystytus abiejų šalių kompozitorių kūrinius, susijungiančius į vientisą koncertinę programą.

Terminas „hyphen“, arba kitaip brūkšnelio skyrybos ženklas, kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „kartu“. Programos pavadinimas ne tik puikiai atskleidžia visą rezidencijos idėją, bet taip pat reflektuoja kūriniuose perteikiamas kompozitorių mintis.

Juliaus Aglinsko „Synchronicity“ – tai tiesioginė paralelė su C. G. Jungo koncepcija, kuri kalba apie prasmingą tam tikrų psichinio ir fizinio įvykių, tarp kurių nėra priežastinio ryšio, sutapimą arba atitikimą. Tuo tarpu Lawrence Dunn kūrinyje „Double Sonata“ kalba apie tarptautinį solidarumą su kiekvienu žmogumi, priverstu gyventi smurto, okupacijos ar tremties sąlygomis.

Koncerto programa

Julius Aglinskas

(Lietuva)

APIE AUTORĘ

5 balsams, fleitai, obojui, altiniam saksofonui, smuikui, fortepijonui, perkusijai, varpams

Synchronicity

(premjera)

APIE KŪRINĮ

5 balsams, fleitai, obojui, altiniam saksofonui, smuikui, fortepijonui, perkusijai, varpams

Kūrinį užsakė LRT Klasika

Lawrence Dunn

(Jungtinė Karalystė)

APIE AUTORĘ

5 balsams, fleitai, obojui, altiniam saksofonui, smuikui, fortepijonui, perkusijai, varpams

Double Sonata

(premjera)

APIE KŪRINĮ

5 balsams, fleitai, obojui, altiniam saksofonui, smuikui, fortepijonui, perkusijai, varpams

Kūrinį užsakė „Tarp tylos“ su „Francis Routh Trust“ parama

Atlikėjai

TWENTY FINGERS DUO

Vadovas – Vykintas Baltakas

Lora Kmieliauskaitė – smuikas
Arnas Kmieliauskas – violončelė

Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Twenty Fingers Duo“ buvo įkurtas Vilniuje 2016 metais smuikininkės Loros Kmieliauskaitės ir violončelininko Arno Kmieliausko – sesers ir brolio – iniciatyva.

Baigę klasikinės muzikos studijas ir tapę ne vieno tarptautinio bei nacionalinio konkurso laureatais, dueto nariai aktyviai dalyvauja šiuolaikinio meno projektuose bei patys juos inicijuoja, daug dėmesio skirdami bendradarbiavimui su kitų sričių menininkais. Pagrindinis ansamblio muzikinės veiklos tikslas – puoselėti ir populiarinti lietuvišką muziką, o jų veiklos spektras apima tiek įprastus koncertus, tiek tarpdisciplininius pasirodymus bei bendradarbiavimą šiuolaikinės operos, teatro, šokio ir kino produkcijose.

Jų atliekama muzika gimsta susikirtimo taškuose tarp išplėstinių grojimo technikų ir grafinės notacijos. „Twenty Fingers Duo“ gyvų pasirodymų metu didelį dėmesį skiria scenovaizdžiui – ypač siekdami sukurti šviesos ir tamsos dermę. 2020-aisiais jie išleido savo debiutinį albumą „Performa“, pastaraisiais metais – dar du albumus: „Dualitas“ ir „Two Sides: West / East“, taip pat tarpdisciplininį scenos kūrinį „Orfėjas, Euridikė“, kuris 2023 m. buvo nominuotas keturiose „Auksinių scenos kryžių“ kategorijose ir tais pačiais metais pelnė apdovanojimą kaip geriausias tarpdisciplininis metų kūrinys Lietuvos kompozitorių kūrinių konkurse.

GBSR DUO

Vadovas – Vykintas Baltakas

George Barton – mušamieji
Siwan Rhys – fortepijonas
 
GBSR Duo sujungia vienus iš pačių ryškiausių Jungtinės Karalystės jaunosios kartos šiuolaikinės muzikos atlikėjų. Duetas savo reputaciją užsitarnavo dėl išskirtinių kūrinių klavišiniams ir mušamiesiems instrumentams interpretacijų, taip pat nuoširdaus darbo pristatant ambicingų naujų kūrinių premjeras bei inovatyvius kūrybinius bendradarbiavimus.
 
Garsėjantys dėl dėmesį kaustančių pasirodymų ir nepalaužiamo įsipareigojimo atliepti gurmanišką smalsių klausytojų skonį, GBSR Duo kūrybiniai darbai varijuoja nuo XX a. Stockhauseno ar Birtwistlio modernizmo iki Brian Eno ar Aphex Twin muzikos. Didelį dėmesį skirdami naujų kūrinių užsakymams ir su kompozitorių pasitikėjimu bei pagarba kuriamu repertuaru, ansamblis pristatė pasaulines premjeras tokių kompozitorių kaip Eva-Maria Houben, CHAINES, Arne Gieshoff, Oliver Sellwood ir daug kitų. Kartu ansamblio susidomėjimas tarpdisciplininiu meno lauku ir eksperimentine kūryba juos nuvedė į besitęsiančius bendradarbiavimus su Angharad Davies, Dejan Mrdja, Cameron Graham ir kitais menininkais.
 
GBSR yra išleidęs ne vieną kritikų ir publikos įvertintą albumą. Jų atliekama muzika yra skambėjusi radijo kanaluose BBC R3, BBC World Service, BBC R6, Radio Regent Toronto, PBS Austria bei kituose.
 
Ansamblis yra atrinktas į programą „hcmf// Fielding Talent artist“.

Kiti festivalio renginiai